sobota 22. srpna 2020

Vaření pod stanem: kaše

vaření pod stanem

Myslím si, že pokud někdo jezdí pod stan a vaří si tam, tak kaše je základ. Dřív jsem nikdy nechápala, jak ten kus slizké hmoty může někomu chutnat. Později jsem jim přišla na chuť, ale zase jsem nechápala jak někoho ta kaše z pytlíku zasytí na celé dopoledne. Připadala jsem si jako nenažranec, protože jsem po hodině měla zase hlad (fajn nenažranec trochu jsem, ale zjistila jsem že sáček kaše nenasytí víc lidí). Ve výsledku to dopadlo tak, že hotové kaše v pytlíku už dávno nekupujeme, míchám si svoje a světe div se ta kaše najednou dokáže zasytit. Fígl žádný není, jen spousta ovoce a oříšků, které v té kupované nebyly. Bezva je, že pokaždé může být ta kaše jiná. Každou kaši zabalím na dvě části. Vločky a semínka namočím večer, ráno přidám zbytek a kaši prohřeju, nahoru ještě nasbírané ovoce a jde se snídat. Tentokrát s námi na výlet vyrazily tyhle tři:

vaření pod stanem

První: ovesné vločky, chia semínka, slunečnice, lněné semínko + konopné semínko, kokos, směs oříšků a rozinek a panela na doslazení.

vaření pod stanem

Druhá: ovesné vločky, slunečnice, lněné semínko, chia semínka + konopné semínko, rozinky, para ořechy, kakao, panela na doslazení.

vaření pod stanem

Třetí: ovesné vločky, chia semínka, slunečnice, lněné semínko + směs ořechů a rozinek, kokos, skořice a panela na doslazení.

ovesná kaše

A šup do pytlíku. 

vaření pod stanem

vaření pod stanem

Hezký den!

Žádné komentáře:

Okomentovat