pátek 14. srpna 2020

Vaření pod stanem: bramboračka a Domanínský rybník a okolí

Domanínský rybník

Začátky vaření pod stanem byly úplně typické - instantní těstoviny s omáčkou ze sáčku a podobné blafy. Bylo to rychlé, ale... nebylo to dobré, výživová hodnota nic moc a ve výsledku to ani nijak nezasytilo. Postupně jsme přešli na plechovky s fazolemi, kuskusy a těstoviny s tuňákem, či nějaké lepší omáčky ve skle. To už bylo lepší, ale letos přišel nápad (taky nevím proč nemohl přijít dřív) - proč nevařit to stejné (nebo alespoň skoro), co doma?! Ale je tu problém, pod stanem nechci vyvařovat jako doma, nechci nic krájet ani dlouze připravovat. Většinou dojdeme z celodenního výletu a chceme mít za chvíli hotové jídlo. Veškerá kuchyňská výbava zahrnuje vařič, dva ešusy, dva plecháčky, dvě lžíce a kapesní nůž na houby a tuto výbavu taky nehodlám rozšiřovat, kdo to má pak tahat, že jo? Takže se bude sušit! Usušit jde skoro všechno a navíc to ve výsledku nezabere skoro žádné místo ani to nic neváží - značka ideál. První na řadu přišla bramboračka. Jediné, co bych příště udělala jinak by bylo to, že bych sušila místo syrových brambor už uvařené.

vaření pod stanem


Bramboračka (2 velké porce)
  • 40 g sušených brambor
  • 15 g sušené smažené cibule (kupuji ve vietnamské tržnici)
  • 15 g sekaných sušených hub (suším jen ty, které nepotřebují dlouhou tepelnou úpravu)
  • 10 g sušené mrkve
  • 4 ČL (čajové lžičky) majoránky
  • 2 ČL sušeného česneku
  • 1,5 ČL soli (nebo dle chuti, já beru sůl ještě navíc vždycky s sebou)
  • 1 PL (polévková lžíce) drcené petrželové nati
  • pepř
Všechno pěkně nasypat do skleničky, nebo papírového pytlíku a může vyrazit na cestu. Pak už jen nasypat do vroucí vody a povařit do změknutí. My jsme ještě před vařením chvíli podusili pár hub na kostičky, co jsme našli cestou, takže byla extra houbová.

vaření pod stanem

Domanínský rybník. Pro mě úžasný objev. Krásný rybník uprostřed lesů, čistá voda ke které je přístup z posečeného břehu. U toho v ďolíku správňácký malý kemp, kde v malém stánku s občerstvením a recepci v jednom najdete (pravděpodobně) pana majitele se stylovým šátkem kolem hlavy. Jakoby se tu zastavil čas.

Domanínský rybník

Domanínský rybník

vysočina

rozhledna Karasín

rozhledna Karasín

Zubštějn

Zubštejn

Zubštejn

Krásný den!

Žádné komentáře:

Okomentovat