středa 8. listopadu 2017

Benátky

Do Benátek na skok na jeden podzimní víkend...


Benátky

Do Benátek jsme dorazili brzo ráno, už před 7 hodinou, ale východ slunce jsme přes mlhu bohužel neviděli. Ranní Benátky ale můžu doporučit, nikde nikdo není, jen občas se někde mihne nějaký majitel obchůdku, který si právě na lodi dovezl své zásoby. Po chvilce procházení prázdnými uličkami jsme nasedli na vaporetto (veřejná lodní doprava po Benátkách) a projeli si celý Canal Grande. Na lodi nás bylo jen asi deset a tak jsme měli krásný výhled z přídě lodě. V pozdějších hodinách byly lodě už tak narvané, že se tam lidi mačkali jak sardinky a nebyla vůbec šance dostat se ke kraji lodě, takže pokud to pak šlo, tak jsme se přesouvali pěšmo. Doporučuju nešetřit a lístek na loď si opravdu koupit, nás kontrolovat revizor hned druhou jízdu. My jsme si koupili lístek na dva dny, sice nás vyšel stejně jak jízdenka do Benátek a zpět, ale s jednorázovými jízdenkami bysme se nedoplatili už vůbec. Lístek platí po celém benátsku, takže jsme se s ním dopravili jak na okolní ostrovy, tak i do kempu (bacha v MHD, lístek se musí vždycky po nástupu znovu označit).

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Benátky

Už je celkem profláklé, že pokud se chcete podívat na Benátky z výšky a nechce se vám stát dlouhá fronta a ještě platit vstupné, tak výhled zdarma nabízí obchodní dům T Fondaco dei Tedeschi. V obchodním domě se nahoře u vyhlídky zaregistrujete a objednáte se na určitý čas, který vám vyhovuje a na ten pak dorazíte (jak jsme zjistili později, tak to jde i přes jejich internetové stránky, takže si ušetříte jednu cestu).

Benátky

Benátky


Benátky


Benátky


Benátky


Benátky

Zjistili jsme, že nemá cenu se v té směsi uliček orientovat nějak podle mapy nebo navigace, ve výsledku bysme koukali akorát celou dobu do telefonu a z Benátek neměli nic. Nakonec jsme byli rádi, protože jsme se dostali do míst, kam bysme normálě nezavítali ale hlavně jsme utekli od těch davů lidí kteří se přes den nahromadili poblíž hlavního Canalu Grande.


Benátky

Benátky

Benátky


Benátky


Benátky


Benátky

Benátky

Canal Grande

A příště ještě přilehlé ostrovy, které se mi sem nevešly :)

Pěkný den!

Žádné komentáře:

Okomentovat