středa 20. září 2017

Paříž II.

Tak, zde je ještě zbytek našeho výletu po Paříži. Kdybych měla celou Paříž shrnout, tak určitě stojí za návštěvu, je zde spousta pěkných míst, ale není to místo kam bych se vracela. Někdo ji má jako srdeční záležitost a vrací se sem znova a znova, ale na mě je tu moc veliký mumraj. Všude tu je spousta lidí, celkem nepořádek a necítili jsme se zde moc bezpečně. To se ovšem netýkalo památek a hlavně parků, ty jsou opravdu krásné! Až nás překvapilo, že i když jsme byli v celkem škaredé čtvrti, tak i ten nejmenší park byl krásně čistý, upravený a většinou i s pitnou vodou. Samozřejmě každému se líbí něco jiného a někde jinde, možná jsme se jen my pohybovali na špatných místech ;)


Paříž


Tak tady se nám opravdu líbilo (Place de la Contrescape) a nejen náměstíčko s úžasným kytaristou, ale i přilehlé uličky. Celkově na Paříži bylo hezké to, že téměř všude byli nějací umělci, z každého koutu se linula hudba, nebo tam posedával někdo s blokem a tužkou.

Place de la Contrescape

Zámečky lásky na Pont des Arts sice už nenajdete, ale je spousta dalších míst, třeba kousek vzdálený Pont Neuf.

zámečky lásky

Lucemburské zahrady.

Lucemburské zahrady

Versailleské zahrady.

Versailles

Versailles

Versailles

Versailles

Versailles

Versailles

A Eiffelovka! Tu jsme samozřejmě nemohli vynechat a museli jsme se kouknout i nahoru. Pokud můžu doporučit, tak se nenechte odradit a vyšlapejte si první dvě patra po svých - nebudete litovat, protože výhled z prvního patra je taky krásný, uděláte něco pro svoje zdraví a ještě k tomu ušetříte (takže tři mouchy jednou ranou :)).

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Eiffelova věž

Eiffelova věž

A co by to bylo za Francii bez sýra :)

Paříž

Pěkný den!

Žádné komentáře:

Okomentovat