středa 1. března 2017

Domácí tělový krém

Taky si jako já nemůžete v obchodě vybrat žádný tělový krém? Tím nechci říct, že se mi zdá, že by jejich nabídka byla malá, to ne, to spíš naopak, ale nějak se mi žádný nelíbí. Nejsem zrovna mazací typ, ale přes zimu trpím ekzémy a kupované krémy mi většinou nesedí a ekzém se mi po nich ještě zhorší. Takže pokud nechci vypláznout spoustu peněz za nějaký lepší krém, tak se nabízí ještě možnost vyrobit si ho doma... a proč vlastně ne?

domácí tělový krém

Na tento jednoduchý krém budete potřebovat:
  • 100 g kakaového másla
  • 100 g kokosového oleje
  • 30 g mandlového oleje
  • 20 g oleje z kukuřičných klíčků
  • 20 g jojobového oleje

domácí tělový krém

Prvně si vše co budete používat, včetně pracovní desky a kalíšků vydezinfikujte, zabráníte tak předčasnému zkažení vašeho krému. Jako první si rozehřejte kakaové máslo. Až bude máslo rozpuštěné, tak ho sejměte z plotýnky a ještě v teplém kakaovém másle si rozpusťte kokosový olej. Teď si chvilku počkáte, až směs bude tuhnout (můžete si pomoct ledničkou). Až bude směs tužší (ne tekutá, ale taky ne úplně tuhá), tak do ní přimícháte zbylé oleje a našleháte ji pomocí elektrického šlehače (v této fázi můžete použít i nějaký esenciální olej). A teď už jen vesele plníme do kalíšků.

domácí tělový krém

Doporučuji použít oleje a máslo v co nejlepší kvalitě, nejen že vám krém bude krásně vonět po čokoládě a kokosu, ale hlavně nezpracované oleje mají v sobě více prospěšných látek.


domácí tělový krém

Co se týká skladování, tak krém skladujte spíš v chladnější místnosti, v teple by se vám mohl rozpustit. Já ho mám umístěný v ložnici a není problém. Samozřejmě je trvanlivost krému omezená, jelikož jsme nepoužili žádný konzervant (ten jde samozřejmě podle přání přidat), ale myslím si že ho zvládnete vymazat. Pokud děláte krém jen pro sebe, pravděpodobně vám bude stačit poloviční množství, nebo udělejte celou dávku a někoho obdarujte.

domácí tělový krém

Kdo maže, ten jede!

Žádné komentáře:

Okomentovat